Aizstāvam iedzīvotāju tiesības vērsties Saeimā ar likumdošanas iniciatīvām

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijās apvienības “Par labu Latviju”  Saeimas deputātu ierosinājumu 10 000 pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju dot tiesības vērsties parlamentā ar kolektīvo iesniegumu, taču bez tiesībām uzstāties no Saeimas tribīnes, lai izklāstītu tā būtību.Priekšlikumi paredz, ka ne mazāk kā 10 000 Latvijas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju ir tiesības, norādot savu vārdu, uzvārdu un personas kodu, iesniegt Saeimā kolektīvu iesniegumu, kas skar kādu likumdošanas ceļā izskatāmu jautājumu. Parakstus kolektīvam iesniegumam var vākt arī elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstītāju identifikācija un fizisko personu datu aizsardzības drošums.

Par saņemto kolektīvo iesniegumu, kas skar likumdošanas ceļā izšķiramu jautājumu, prezidijs ziņo Saeimai, kas lemj par kolektīvā iesnieguma nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju.

Atbildīgā komisija kolektīvo iesniegumu izskata mēneša laikā, uz sēdi pieaicinot kolektīvā iesnieguma parakstītāju pārstāvi, paredz grozījumi Saeimas Kārtības rullī.

Manuprāt, šis ir pieņemams veids, kā ļaut īstenot pilsoņu vēlmi piedalīties likumdošanas procesā. Mēs neatbalstījām, ka cilvēkiem, kas nāk ar šādām iniciatīvām, ir iespēja runāt no Saeimas tribīnes. Nezinu nevienu pasaules valsti, kurā kāds, kas iesniedz priekšlikumus no malas, var kāpt tribīnē. Uzskatām, ka mūsu iniciatīva ir daudz izsvērtāka un realizējama.

This entry was posted in Notikumi, Viedokļi and tagged , , . Bookmark the permalink.