Līdz ar TP likvidāciju sagaidāma jaunu reģionālo partiju veidošanās

Pašreizējie aktīvie Tautas partijas pārstāvji vietējās pašvaldībās, gatavojoties nākamajām pašvaldību vēlēšanām, varētu izveidot jaunas lokālas partijas vai apvienības un citās partijās, visticamāk, nestāsies. Savukārt līdz jaunas partijas tapšanai uz TP ideoloģijas bāzes varētu nonākt pakāpeniski, runa par to varētu būt pēc vairākiem gadiem. Domāju, ka līdz nākamā gada pavasarim vai vasarai, kad sāksies nopietna gatavošanās nākamajām pašvaldību vēlēšanām, lielākā daļa tagadējo tautpartejiešu būs izdarījuši savu izvēli par tālāko rīcību. Var prognozēt, ka tie politiski aktīvie cilvēki reģionos, kuri ievēlēti no TP saraksta, turēsies pie labējas nacionālas konservatīvas ideloģijas un, visdrīzāk, radīs jaunas lokālas un reģionālas partijas vai partiju apvienības konkrētos novados vai lielākos reģionos.

Uzskatu, ka turpmākais laiks parādīs, cik liela daļa TP biedru tiešām tic labējai nacionāli konservatīvai politikai, jo pilnīgi skaidrs, ka citas partijas ir ar citām programmām un ideoloģiskām platformām. Ja būs biedri, kuri pāries uz citām partijām, tad viņi parādīs, ka viņiem primāra ir nevis ideoloģija, bet amats un kādas jaunas intereses.

Nav izslēdzams arī variants par jaunas partijas uz TP ideoloģijas pamata radīšanai, taču līdz tam “būtu jānonāk pakāpeniski”. Pašlaik reālistiskāks scenārijs ir, ka likvidētās TP aktīvisti turpinās darboties kā bezpartejiski cilvēki.

Zinot to, ka bezpartejisku cilvēku viedoklī bieži vien mēdz ieklausīties vairāk, es sliecos domāt, ka daudzi no mums izmantos iespēju kāpt tribīnē ne kā kādas partijas pārstāvji.

Līdz septembrim, kad notiks ārkārtas Saeimas vēlēšanas,  es pilnvērtīgi strādāšu Saeimā. Arī turpmāk būšu politiski aktīvs un neizslēdzu iespēju iesaistīties kādā biedrībā vai sabiedriskā organizācijā.

This entry was posted in Viedokļi and tagged , . Bookmark the permalink.